Uşak Üniversitesi Öğrenci Toplulukları

Soru: Uygun gördüğüm öğrenci topluluklarına nasıl üye olabilirim?

Cevap: Belirli dönemlerde kurulan toplu stantlarla, topluluklarımız üye kaydı yapmaktadırlar. Ayrıca sayfamızdan (bkz:kültür toplulukları, bkz:spor toplulukları) topluluk danışmanının yönlendirmesi (danışman bilgileri rehberi ) ile de topluluklarımıza üye olabilirsiniz.

 

Soru: Yönetim Kurulu Listesini nasıl düzenleriz? 

Cevap: Topluluk Başkanı ve Başkan Yardımcısı; Yönetim Kurulu Listesinde; Kurucu Yönetim Kurulu Asil 1. ve 2. sırada yer almalıdır. Yönetim Kurulu Listesinde yer alan bütün öğrencilerin imzaları olması zorunludur. Ayrıca; Topluluk Danışmanı, Topluluk Başkanı ve Başkan Yardımcısının cep numarasını yazmaları gerekmektedir.

 

Soru: Topluluğun kuruluş tüzüğünü hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap: Kurulması istenen topluluğun kuruluş tüzüğünde MADDE 2-(1) Amaçlar kısmında yer alan italik olarak belirtilmiş kısımlara maddeler halinde topluluğun kurulma amacı, hedefleri, misyonu, vizyonu ve yapacağı faaliyetlere ilişkin genel bilgilerin yazılması gerekmektedir.

 

Soru:  Kurulması düşünülen topluluk evraklarını nasıl teslim ederiz?

Cevap: Kurulması düşünülen topluluğumuzun; Topluluk Kurma Dilekçesi, Topluluk Akademik Danışmanlığı Başvuru Dilekçesi, 16 kişilik imzalı Topluluk Kurucu Yönetim Kurulu Formu, Kurucu Üye Formu ve Kuruluş Tüzüğü hazırlandıktan sonra Başkanlığımızın Yazı İşleri Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.


Oluşturma: 19 Ocak 2018