Uşak Üniversitesi Öğrenci Toplulukları

Soru: Uygun gördüğüm öğrenci topluluklarına nasıl üye olabilirim?

Cevap: Belirli dönemlerde kurulan toplu stantlarla, topluluklarımız üye kaydı yapmaktadırlar. Ayrıca sayfamızdan (bkz:kültür toplulukları, bkz:spor toplulukları) topluluk danışmanının yönlendirmesi (danışman bilgileri rehberi ) ile de topluluklarımıza üye olabilirsiniz.

 

Soru: Yönetim Kurulu Listesini nasıl düzenleriz? 

Cevap: Yönetim Kurulu Listesinde, Denetleme Kurulu Asilde ilk sırada danışman görevli haricinde başka bir akademik görevlinin ismi ve imzası olması zorunludur. Ayrıca; Topluluk Danışmanı, Topluluk Başkanı ve Başkan Yardımcısının cep numarasını yazmaları gerekmektedir.

Topluluk Başkanı ve Başkan Yardımcısı; Yönetim Kurulu Listesinde; Yönetim Kurulu Asil 1. ve 2. sırada yer almalıdır. Ayrıca Yönetim Kurulu Listesinde yer alan bütün öğrencilerin imzaları olması zorunludur.

 

Soru: Topluluğun iç tüzüğünü hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap: Kurulması istenen topluluğun İç Tüzüğündeki Özel Amaçlar kısmında yer alan italik olarak yazılmış kısımlara maddeler halinde topluluğun kurulma amacı, hedefleri, misyonu, vizyonu ve yapacağı faaliyetlere ilişkin genel bilgilerin yazılması gerekmektedir.

 

Soru:  Kurulması düşünülen topluluk evraklarını nasıl teslim ederiz?

Cevap: Kurulması düşünülen topluluğumuzun, 16 kişilik imzalı yönetim kurulu listesi ile birlikte danışman hoca kabul, topluluk kurma dilekçesi ve iç tüzüğü hazırlandıktan sonra, danışmanlığı üstlenecek akademik görevlinin bağlı bulunduğu Fakülte/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.


Oluşturma: 19 Ocak 2018